پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری هتل لوتوس چین - 19 اسلاید

پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری هتل لوتوس چین - 19 اسلاید

 پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری هتل لوتوس چین - 19 اسلاید

 پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری هتل لوتوس چین - 19 اسلاید

فهرست مطالب
 
    نیلوفری در کویر
    صحرای ژنگشان
    لوتوس هتل
    گل نیلوفر
    زیر بنا ی هتل
    اتاقها و تاسیسات هتل
    عناصر پایدار در معماری
    بام چتری شکل
    تاسیسات با کارآمدی بالا و صرفه جو در مصرف انرژی
    طراحی محیطی
    سازه اصلی بنا
    جزییات معماری
    سولار سیستم
    محیط داخلی
    معماری شالوده بنا
     سیستم حمل و نقل دوستدار محیط زیست
 
لوتوس هتل یک هتل معمولی  با توجه به شکل بدیع خود نیست و از آن رو که در صحرای Xiangshawan  در چین واقع شده است. این پروژه با استفاده از نوآوری های سازای اجازه می دهد تا ساختار به عنوان شناور در بالای چشم انداز با طراحی که توسط عمل معماران PLAT  ایجاد شده، ظاهر شود. هتل بین مراکز شهری واقع شده است و تلاش دارد بیابان به یک مقصد توریستی با طراحی چشمگیر آن  تبدیل شود. این هتل با محیط  می آمیزد، شکل تپه های شنی اطراف را تقلید می کند، و پانل های  باربر فشار به فونداسیون را بدون نیاز به آب و بتن کاهش می دهند. چارچوب سه گوش یک موتیف طراحی می شود و یادآور رنگ و شکل گل نیلوفر آبی است که استفاده عملی دارد، زیرا که کارآمدی هتل  را تقویت و آن را بسیار سبک وزن می کند.
 
گل نیلوفر، در نمونه های قابل توجهی از بناها در جهان مورد تقلید قرار گرفته است، اما در این بنا، نه تنها فرم گل که محیط رشد گل و حتی رنگ آن، الهام بخش معماری بنا شده است. شنهای بیابان همچون مردابی مفروض شده اند که هتل لوتوس از آن رشد کرده است.
 
گل نیلوفر آبی نشانردهنده نمادی از بخت در بودیسم است. این گل در مرداب رشد می کند، و این محیط است که اولین و معنی واقعی کلمه را به آن می دهد: رشد و شکوفایی بر بالای تاریکی برای رسیدن به روشنگری. معنای دوم، که به اولین معنی هم مربوط است، تصفیه است. شبیه به تصفیه روح است که از گِل زاده شد. معنای سوم، اشاره به وفاداری دارد. کسانی که تلاش برای بالا آمدن از آب مرداب را دارند، باید پیروانی وفادار باشند. رنگ اهمیت قابل توجهی به معنای گل نیلوفر آبی در بودیسم می دهد.گل نیلوفر سفید اشاره به خلوص ذهن و روح دارد.
 
 
 
شکل لوتوس هتل نه تنها با بیابان می آمیزد، بلکه نمایشی از قدرت  بنا و بیابان محاصره کننده اش است. معماران بنا، از ایده سنتی چینی "زِن" را که هنر تکرار عناصر مشابه است استفاده می کنند. چرخش از مربع ها با درجات مشابه  مثلث هایی ایجاد کرده و فرم را  قوی ترکرده است. سازه بنا شامل چادر های سفید مربع مخروطی  است که با هم در یک شکل دایره ای مرتبط اند و در زاویه 45 درجه چرخش می کنند. این چرخش تولید مربع مثلث ها را می کند که با در نظر گرفتن ساختار، سایه و باد، عملکرد یکپارچه معماری،  فرم، و چشم انداز، فرم نیلوفر آبی را متبلور می کند....


دسته:

پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری هتل لوتوس چین - 19 اسلاید

خرید آنلاین