پاورپوینت بررسی باز شو ها در معماری ، در و پنجره ها در معماری - 40 اسلاید

پاورپوینت بررسی باز شو ها در معماری ، در و پنجره ها در معماری - 40 اسلاید

پاورپوینت بررسی باز شو ها در معماری ، در و پنجره ها در معماری - 40 اسلاید

پاورپوینت بررسی باز شو ها در معماری ، در و پنجره ها در معماری

جزییات ساختاری که بر کیفیت و ویژگی ساختارها دلالت دارند از جمله مهم ترین مقوله های معماری محسوب می شوند.با ایجاد ارتباط بین فضا های داخلی و خارجی،بازشوها همواره از نقش های کارکردی ساختمان ها به شمار رفته اند که بر حسب شرایط اجتماعی، فرهنگی و آب و هوایی نحوه اعمال آن ها نیز متفاوت بوده است.تلفیق جزییات ساختاری با جدا سازهای شیشه ای به گونه ای که در خلال اعمال راه کارهای مختلف کنار روند و دنیایی را به فضای خارج باز کنند و یا پرده ای از فضای اسرار آمیز درون را بردارند همواره از مضامین مورد توجه در عرصه معماری ساختارها بوده است. 
 
پس پنجره از نظر طراحی سه کار انجام می دهد نور رسانی ، تامین دید ، پیوند درون و بیرون وتهویه . در بنا های مذهبی و درونگرا پنجره بیشتر برای نوررسانی طراحی میشود. 
انواع پنجره از نظر جهت بازشو:
1 . پنجره بازشو به طرف داخل 
2. پنجره باز شو از خارج
3. بازشو رو به بالا
4. بازشو رو به پایین 
5. باز شو کشویی
 
فهرستپنجره : 
نشان زندگی انسان ،چشمکی به رهگذران ، چشم ساختمان که به آدمی امکان می دهد بدون دیده شدن به جهان خارج بنگرد،پذیرای نور روز و پرتو های خورشید که سطوح و اشیاء را روشن میکنند،سرچشمه ی هوای تازه وگاه محل تبادل کلام و بو...
پنجره در حکم چشم ،دهان ، بینی و گوش بناست و نه تنها نقش تعیین کننده ای در ظاهر بنا دارد ، بلکه واسطه ای است که به ساکنان بنا امکان می دهد تا مکانی را که جزئی از آن هستند ببینند ، بشنوند و حس کنند.
میزان نور رسانی پنجره در نزدیکی سقف چند برابر بیشتر از نور رسانی آن در نزدیکی زمین است.
پهنای کلی تمام پنجره ها باید حداقل  به 0.1از پهنای تمام دیوار ها برسد.
برای اتاق های کاری که 3.5متر یا بیشتر ارتفاع دارند ، نور انتقالی از سطح پنجره ها باید حداقل 30% از سطح دیوار های بیرونی باشد.
هر چه زاویه ورود بزرگتر باشد، پنجره ها نیز باید بزرگتر باشد.این بدین علت است که هر چه واحد های همسایگی به یکدیگر نزدیکتر باشند،زاویه ورود بزرگتر و نور کمتری به داخل خانه ها نفوذ خواهد کرد.  
پنجره هاي UPVC
 
 پنجره هاي UPVC از ماده سخت و محكم UPVC ساخته شده است. شكل چند محفظه اي آن باعث مي شود در مقابل هدر رفتن گرما و سرما و تعريق مقاوم باشد. UPVC زمانيكه در برابر گرما و سرماي خيلي زياد قرار مي گيرد تغيير شكل نمي دهد. هسته فلزي آن تضمين مي كند كه UPVC فرم و پايداري خود را حفظ مي كند. گوشه هاي دربها و پنجره هاي UPVC به صورت مكانيكي بهم متصل نمي شوند بلكه به يكديگر جوش داده مي شوند كه باعث مي گردد درب يا پنجره به صورت يك قالب بهم پيوسته و يك تكه باشد
 
اهمیت پروژه
کارایی پنجره
انواع پنجره
موقعیت پنجره
اندازه پنجره
شیشه
انواع شیشه
ضوابط انتخاب شیشه
نمونه های بازشو (ورودی)
سایبان
انواع سایبان
محاسبه طراحی سایبان
منابع


دسته:

پاورپوینت بررسی باز شو ها در معماری ، در و پنجره ها در معماری - 40 اسلاید

خرید آنلاین