پاورپوينت بررسی انواع سد و سرریز - 35 اسلاید

پاورپوينت بررسی انواع سد و سرریز - 35 اسلاید

پاورپوينت  بررسی  انواع سد و سرریز - 35 اسلاید

پاورپوينت  بررسی  انواع سد و سرریز - 35 اسلاید

 

انواع سدها
سدهای خاکی
سدهای سنگریز
سدهای بتنی وزنی
سدهای بتنی قوسی
سدهای بتنی پشت بند دار
سدهای لاستیکی
گروه های فنی اجرا
آبند در سدها
آسترها و پوششها
سر ريز در سدهاي خاكي
سر ریز
انواع سرريزها
سر ريز ريزشي آزاد(سرريز هاي با سقوط مستقيم)
سرريز اوجي ( آبريز)
سرريز جانبي
سرريز شوت
سرريز پلكاني
سرريزهاي تونلي و مجرايي
سرريز با دهانه سقوط
سرريز نيلوفري (لاله‌اي)
سرريز ريزشي مجهز به بار شكن
سرريز آبرو ( زير گذر)
سرريز سيفوني
پدیده کاویتاسیون
 
مطالب مفید در این زمینه 
 
سَد به فارسی دَری «بَند» دیواری محکم است که به منظور مهار کردن یا تغییر مسیر آب در عرض دره یا میان دو کوه و در مسیر رود ایجاد می‌کنند. افزودن ارتفاع آب به‌وسیله ایجاد سد، می‌تواند فقط به منظور مهار یا تغییر مسیر آب رودخانه باشد و یا به یک یا چند منظور مانند ذخیره کردن آب در پشت سد برای کشاورزی، آبیاری و آبرسانی، مصرف صنعتی، آبزی پروری، آب راه گستری و یا تولید انرژی برقابی هدف اصلی در ایجاد سد بوده باشد.
 
از آنجا که آب جمع شده در پشت یک سد، می‌تواند نیروی بسیار عظیمی به سد وارد کند، در طراحی سدها، اصلی‌ترین مسئله استاتیکی (ایستایی)، غلبه بر این نیرو و رسیدن به شرایط پایداری است که با تخلیه و یا آبگیری سد، پیوسته برقرار باشد.
 
 
فهرست مطالب:
 
در این بخش پاورپوینتی با موضوع و عنوان انواع سد و سرریز برای دانلود قرار داده شده است.  این پاورپوینت در 35 اسلاید تدوین شده است. در ذیل فهرست مطالب و همچنین پیشنمایشی از آن آورده شده است. این سدها خودبخود غیر همگن می باشند و حتماً باید یک بافت آب بند در مرکز آن قرار گرفته باشد. شکل این سدها درست مانند سد ناهمگن خاکی با هسته رسی می باشد با این تفاوت که در مرکز سد به جای رس از سنگ ریزه نفوذ ناپذیر استفاده می شود و در دور تا دور سد سنگریزه های دشت تر ریخته می شود. در برخی موارد رویه سد را به جای سنگریزه با بتن می پوشانند که در آنصورت دیگر نیازی به هسته آب بند نمی باشد. اینگونه سدها اغلب از نوع بلند می باشند. این نوع سد در برابر زلزله بسیار مقاوم هستند . سنگهای ریخته شده برای سد بایستی خاصیتهایی از قبیل جذب کم آب ، سایش کم ، مقاومت فشاری بالا و در برابر سرد و گرم شدن مقاومت خوبی داشته باشند.


دسته:

پاورپوينت بررسی انواع سد و سرریز - 35 اسلاید

خرید آنلاین